Başak Burcu

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Başak Burcu

(Virgo)
24 Ağustos - 22 Eylül

Başak Burcu için Sağlık Eğitim ve Mesleki Eğilimler

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Bir doktorun bekleme odasında oturanların burçlarını sorun. Kesinlikle birçoğu Başak burcunda doğmuşlardır. Sağlık, Başak için çok ciddi bir konudur. Hayatı boyuncu fiziksel sağlığından şüphelenir, mızmızlanmalarıyla arkadaş ve akrabalarını bıktırır ve her belirtiyi olası hastalık olarak görür.

Tipik Başak insanları uzun yaşarlar. Bu tabii ki sağlığın değerini bilmelerine bağlıdır. Bu durum bazı Başakların durumu abartıp bazı hastalıkları sinirsel fantezilerden çıkardıklarını da ortaya koyar.

Hipokondrik insanlar gerçek acı veya hastalıklar hissederler. Söylendiği gibi "psikosomatik" olan ve bir çok Başağın rahatsız olduğu bu şikayetler, ilk sırada karın ve bağırsak bölgesinde görülür. Günlük hayatlarının her problemi Başakların `'karnına vurabilir."

Aile ve meslek hayatında yaşadıkları strese Başak insanlarının tepki si genelde astım krizleri olur, bunun yanında bastırılmış cinsel sorunlarda cilt hastalıkları olarak ortaya çıkabilir. Psikosomatik hastalıklar alışılmış ilaçlarla çok zor iyileşirler. Birçok Başak bunun için doktordan doktora koşarlar ve sonunda bir büyücü veya psikologta dururlar.

Birçok sağlık probleminin Başak insanına göre sebebi iş hayatıdır. Başak insanları için iş bir eğlencedir. Çok fazla enerjileri vardır ve işlerini anında hallederler. İş onlar için asıl ihtiyaçlarının karşılanmasına tabii ki doğru mesleği seçtikleri zaman yarayan bir araçtır. Eğer Başak yanlış yerde oturuyor ve enerjisini ona zevk veren bir şeye aktarımıyorsa, arta kalan enerjisini vücudundan dışarı atamaz. Sonuçları, yukarıda belirttiğimiz cinsten sinir bozukluklarıdır. Böyle bir durumda hemen iş değişimi tavsiye edilir.

Başak bedensel işlerden çok zihinsel işlere eğilimli olduğundan, hareket ve temiz hava eksikliği duyabilir. Görev ve sorumluluk duygusu sebebiyle öğle tatilinde bile çalıştığın da, bunu dengelemek için yürüyüş kadar, evde veya büroda jimnastik ve yoga seansları da yararlıdır.

Sağlıklı yaşama kapsamına dengeli bir beslenme de girer. Bu konuda birçok Başağa öğüt vermemize gerek yok. Çok az Başak akşam yemeğinde bir hamburger yer. Daha çok pişmemiş gıda maddelerini, yeşil salatayı, süt mamullerini tercih ederler ve kendi ekmeklerini kendileri pişirirler tabii ki tamamen saf undan. Başak insanları genelde vejeteryan yaşarlar. Aşırı görev bilinciniz evlilikleri çekilmez yapabilir. Sorumluluk sahibi bir eş olarak eşinizin de sizin yaşam şartlarınıza uymak zorunda kalmamasına dikkat edin. Başak insanları her yiyeceği düşünerek seçerler. Örneğin çiğ besinler zor hazmedilir. Buna rağmen bu yemekler inatla Başak insanının alışveriş listesinde yer alır ve yemek zamanından sonra hazımsızlıklar başlar. Hoşunuza giden şeyin ne olduğuna yemekten sonra karar vermelisiniz. Kendilerine sağlık havarileri diyenlerin her söyledikleri ne güvenmeyin. Ayrıca ekonominin çarklarına düşmeyenlerin ne kadar para biriktirdiklerinden haberiniz var mı?

Yukarı Git
burç Uyumu
Kendi burcunuzu ve sevgilinizin burcunu seçin aranızdaki burç uyumunu öğrenin!

Benim burcum , sevdiğimin burcu


SPONSORLU BAĞLANTILAR
Burçlar, Burçların Özellikleri, Günlük Burçlar, Burçların Uyumu, Burçlar ve Fal, Yükselen Burçlar, Günlük Burç Yorumları
Author:
© 2005-2023 burclar.gen.tr | bir İnteraktif Proje sitesidir. Gizlilik Politikası (Privacy Policy)
Bu siteyi daha hızlı görmek için ücretsiz Google Chrome web tarayıcısını indiriniz.
rss feed